Klasyczne Koszule Męskie

Podstawą męskiego ubioru jest klasyczna koszula. To znak rozpoznawczy, który zrobił fenomenalną karierę w modzie męskiej. Obok spodni koszula jest elementem ubioru, który od lat był zarezerwowany wyłącznie dla mężczyzn. Podlegała nieustannym przekształceniom, ponieważ początkowo była skrzętnie ukrywaną przed światem. Częstym zmianom ulegała jej długość. Dla mniej zamożnych była zwykłym ubiorem codziennym. Koszule tworzone były z lnu lub bawełny. Dopiero wiele lat później stały się kwintesencją elegancji. W efekcie zmian stały się pierwszą warstwą ubioru, która mogła być znacznie bardziej wyeksponowana. Ówczesne koszule posiadały mnóstwo ozdób oraz falbany. Często były zdobione barokowymi kołnierzami. Z upływem czasu stawiano jednak na skromność w ubiorze. Zaczęły upowszechniać się bardziej stonowane materiały, które wyparły zdobne jedwabie i satyny.
Koszula, którą znamy dzisiaj upowszechniła się także dzięki wynalezieniu krochmalu. Na wygodę koszuli wpłynęły sztywne kołnierzyki oraz zapięcia na guziki. Śnieżnobiałe koszule są kwintesencją największej elegancji. Współczesne modele posiadają długie rękawy oraz zapięcia na guziki. Biała koszula może uchodzić za nudną. Nic bardziej mylnego. Już choćby oryginalny kołnierzyk idealnie dobrany do owalu twarzy sprawia ogromne wrażenie. Wyróżnia się kołnierzyki typu Kent, które uważane są za najbardziej klasyczne oraz uniwersalnie pasujące do każdego owalu twarzy. W stylu biznesowym świetnie sprawdzają się kołnierzyki zapinane na guziki. Najbardziej nieoczywiste są kołnierzyki ze stójką, które należy nosić bez krawatu.
Także w kwestii krojów panowie mają szeroki wybór. Uniwersalna i wygodna koszula powinna być drugą skórą i gwarantować najwyższą swobodę. Warto dobierać trwałe i jakościowe tkaniny, które posłużą wiele lat. Domieszki elastycznych włókien pozwalają na bardziej wyszczuplone kroje oraz są szczególnie cenione przez panów o nieregularnych sylwetkach. Wyróżniamy m.in. pożądane kroje slim fit. Wyszczuplone sylwetki koszul cieszą się ogromną popularnością, ponieważ podkreślają męską sylwetkę nadając jej lekkości. Kluczową rolę odgrywają używane tkaniny. W tej kwestii nie ma granic. Spośród bogatej oferty materiałów można wybrać kolorowe kratki lub bardziej subtelne przeszycia. Zależnie od oczekiwanej formalności koszuli możemy stawiać na mniej lub bardziej dostrzegalny mikrowzór na tkaninie. Zimą warto zainteresować się niesztampowymi koszulami dzianinowymi, które razem z luźnym kołnierzykiem stanowią świetną bazę do weekendowej stylizacji.
Wielu Panów z pewnością może zapytać jaka koszula będzie tą najbardziej elegancką. Najważniejsze są: materiał, kolor, krój i kołnierzyk. W asortymencie marki panowie znajdą szeroki wybór eleganckich męskich koszul. Białe i błękitne modele idealnie pasują do stylizacji biznesowych. Swoich fanów znajdą także unikatowe abstrakcyjne desenie. Dzięki wysokim jakościowo tkaninom wszyscy Panowie z pewnością stworzą funkcjonalne zestawy casualowe.